★★★★★ 4.6 36 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by antap.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 【Sharper and More Detailed Image】The SEETEC ATEM156-CO equipped with a 15.6 inch IPS LCD panel. The IPS LCD panel itself has a resolution of 1920 x 1080, a contrast ratio of 800:1, and an LED backlight with a brightness of 250cd/m², giving you an accurate reproduction of video.
  • 【Easy Button Operation】It is equipped with a simple control panel, you can customize the shortcut key functions and quickly call them out. You can use the 12V DC power input and V- mount battery plate to power monitor.
  • 【Package Include】1× ATEM156 Monitor, 1× Mini/ Micro HDMI to HDMI Cable, 1× V-mount Battery Plate, 1× 3A Power Adapter, 1× Suitcase【Note: battery not include】. If input the signal with HDCP, please use the " HDMI Splitter" to strip the HDCP signal from the HDMI signal.
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
36 ratings | 15 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (30)
4 stars
3% (1)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (4)