Jesco Lighting DL-PS-24/24 Accessory - 24V DC Desktop Power Supply LED Driver -24 Watt, Black Finish
★★★★☆ 4.0 136 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by antap.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
JESCO Lighting DL-PS-24/24 24W 24V DC Desktop Power Supply. 24V DC Desktop Power Supply. Product Line: Plug & Play 24V. Material: PLASTIC HOUSING. Finish I: Black. Dimension: 3-1/2"(L) x 1-1/2"(W) x 1"(H). Wattage: 24W. Dimming: May be dimmed with LC-DIM-5A. Input Voltage: 100–240V AC. Output Voltage: 24V DC. Safety Rating: UL, LPS.
  • UL & Ulc Standard: YES
  • Cystal Trim: Royal Cut
  • Finish: Chrome
  • Dimension(in): 12(W/Dia.) x 4.5(H)
UPC 848087007891
Brand Jesco Lighting
Color Metal
Unit Count 1 Count
Form Factor compact
Manufacturer Jesco Lighting
Model Number DL-PS-24/24
Input Voltage 240 Volts
Maximum Power 24 Watts
Output Current 5 Amps
Output Voltage 24 Volts
Output Wattage 24 Watts
Item Dimensions 3.5 x 1.5 x 1 inches
Mfr Part Number DL-PS-24/24
Specification Met UL
Enclosure Material Plastic
Warranty Description 1 Year Manufacturer
Connector Type Used on Cable AC input
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
136 ratings | 56 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (102)
4 stars
8% (11)
3 stars
4% (5)
2 stars
2% (3)
1 star
11% (15)