★★★★★ 5.0 76 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by antap.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
【Spc】 Stroke: 204 mm/8.03 inches Minimum install dimension: 157 mm/6.18 inchesMax.load: Push: 750NPull: 750NInput:18-35V 5A MaxDuty Cycle:Max 2min ON / Min 18min OFF
  • 【Part Number】Replace for 450427 451011 0450427 MD140-02-L1-157-204
  • 【Spec】Stroke: 204 mm/8.03 inches; Minimum install dimension: 157 mm/6.18 inches;Max.load: Push: 750N;Pull: 750N;Input:18-35V 5A Max;Duty Cycle:Max 2min ON / Min 18min OFF
  • 【Connection】2-pin flat round plug for the transformer,5-pin plug for the hand control
  • 【Package Included】1x Recliner Motor Actuator MD140-02-L1-157-204
Color Black
Shape MD14002L1157204
Brand Name Holdia
Model Name MD140-02-L1-157-204
Seat Depth 0.39 inches
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 5.9 Pounds
Manufacturer YIXIN
Model Number 450427
Material Type Aluminum
Item Dimensions 1 x 1 x 1 inches
Required Assembly No
Frame Material Type Plastic
Included Components Power Recliner Motor
Item Dimensions D x W x H 1"D x 1"W x 1"H
Maximum Weight Recommendation 75 Kilograms
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
76 ratings | 31 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (68)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (8)